Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
pochmurno
10°C

PODSUMOWANIE ROKU 2020 W AKADEMII KARATE TRADYCYJNEGO „SAMURAJ” GNIEZNO

Ocena 0/5
Rok 2020 był rokiem wyjątkowym i zarazem specyficznym. Nasza Akademia jak zresztą wiele klubów borykała się z kłopotami wywołanymi pandemią koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że siedzieliśmy w domu i nic nie robiliśmy. Kiedy to było tylko możliwe uczestniczyliśmy w wielu aktywnościach i wydarzeniach, które krótko poniżej przedstawiamy:
1) 22 lutego we Wrześni zawodniczki i zawodnicy AKT Samuraj Gniezno wraz z innymi klubami z Wielkopolski uczestniczyli w konsultacjach Wielkopolskiego Związku Karate Tradycyjnego.
2) Od 26 lutego do 1 marca kadra Akademii wraz z Senseiem Andrzejem Zarzecznym (5 Dan) brała udział w Zimowym Gasshuku które odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu, Ośrodku przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Gasshuku było połączone ze zgrupowaniem Kadry Narodowej, której członkami jest również kilku zawodników AKT Samuraj Gniezno.
3) Kiedy wiosną zamknięto sale do treningów po raz pierwszy w historii naszej Akademii trenowaliśmy zdalnie. Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan) i Sensei Ola Politowicz (1 Dan) prowadzili regularne treningi przez internet, a „Samuraje” trenowali w domu.
4) Nasz trener Andrzej Zarzeczny (5 Dan) oprócz zdalnych treningów klubowych prowadził również przez internet zajęcia dla Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.
5) Na początku czerwca Aleksandra Politowicz uczestniczyła w kursie sędziowskim w Kluczborku i po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uzyskała uprawnienia Sędziego Krajowego w Karate Tradycyjnym, klasy C.
6) Zawodniczka Akademii Ola Politowicz została wytypowana i nagrała dla PZKT film instruktażowy z serii, którą można obejrzeć na platformie „youtube” z cyklu „Trenuj z Kadrą”. Na początku sierpnia natomiast miała zaszczyt poprowadzić zdalnie jeden z treningów programu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego „Sportowy Talent”, który jest przeznaczony dla dzieci z klubów Karate Tradycyjnego w całej Polsce.
7) W sierpniu, a dokładnie od 12 do 16 sierpnia kadra Klubu wraz z Senseiem Andrzejem Zarzecznym (5 Dan) uczestniczyła w „Gasshuku Summer Camp Europeanplatform”, które odbywało się w Sopocie. Było to wspaniałe spotkanie i treningi z najwybitniejszymi postaciami świata karate z Polski i zagranicy.
8) Na zakończenie Gasshuku odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Miło nam przypomnieć, że Aleksandra Politowicz zdała pomyślnie egzamin uzyskując tym samym kolejny stopień mistrzowski 2 Dan.
9) Również na zakończenie Letniego Gasshuku odbył się historyczny, bo I Indywidualny Puchar Polski w Karate Tradycyjnym. Indywidualny Puchar Polski zastąpił Polską Ligę Karate Tradycyjnego. Na matach spotkało się po 8 najlepszych zawodniczek i zawodników Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. W zawodach tych wystąpiły 2 zawodniczki naszej Akademii: Wiktoria Łuczyńska i Aleksandra Politowicz. Obie wystąpiły w finałach które rozegrane zostały w muszli koncertowej na Placu Zdrojowym w Sopocie. Wiktoria w kategorii junior wywalczyła 1 miejsce natomiast Ola w kategorii młodzieżowiec – senior wywalczyła 2 miejsce. Obie nasze zawodniczki wywalczyły sobie prawo do startu w Pucharze Europy.
10) We wrześniu (18-20 września) troje zawodników Akademii: Wiktoria Łuczyńska, Aleksandra Politowicz i Sebastian Koredela razem z Senseiem Andrzejem Zarzecznym (trener Kadry Narodowej młodzieżowców i seniorów) uczestniczyło w zgrupowaniu Kadry Narodowej które odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu, Ośrodku przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.
11)  Również we wrześniu a dokładnie 26 września nasi zawodnicy wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Turnieju w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży we Wrześni. Na zawodach tych Samuraje zgarnęli aż 13 medali.
12)  4 października zawodniczki i zawodnicy AKT Samuraj Gniezno wraz z innymi klubami z Wielkopolski uczestniczyli w konsultacjach Wielkopolskiego Związku Karate Tradycyjnego które tym razem odbyły się w podpoznańskim Kicinie.
13)  W dniach 10-11 października we Włocławku udało się przeprowadzić XXXI Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Z Włocławka do Gniezna przyjechały 4 medale. 3 indywidualne zdobyła Wiktoria Łuczyńska a jeden wywalczony został w kata drużynowym przez dziewczyny: Natalię Szubę, Maję Barczak i Wiktorię Łuczyńską. AKT Samuraj Gniezno znowu ma drużynę.
14)  Tydzień później, bo 17 października w Tarnowie Podgórnym zostały rozegrane Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym. Oczywiście i tam nie mogło nas zabraknąć. Z Tarnowa Podgórnego Samuraje przywieźli 5 medali.
15) W tym samym czasie troje zawodników AKT Samuraj Gniezno: Wiktoria Łuczyńska, Aleksandra Politowicz i Sebastian Kordela wraz z trenerem Senseiem Andrzejem Zarzecznym (5 Dan) udało się do Centralnego Ośrodka Sportu, Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale na kolejne zgrupowanie Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.
16) Na zakończenie roku, 12 grudnia udało się przeprowadzić Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym, który odbył się w hali sportowej przy szkole w Zdziechowie. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego oraz Akademia Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno. Bardzo się cieszymy, że doroczny Puchar Wielkopolski mimo trudności udało się rozegrać. Jeszcze większą radość sprawiło 11 medali które Samuraje wywalczyli w tych zawodach.

W 2020 roku Akademię Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno godnie reprezentowali: Wiktoria Nowicka, Sonia Nowicka, Aleksandra Arczewska, Marcelina Ciesielska, Dominika Oleksy, Nadia Wojciechowska, Laura Bombel, Marlena Woźniak, Natalia Szuba, Maja Barczak, Wiktoria Łuczyńska, Aleksandra Politowicz, Nikodem Tomczak, Nikodem Lisiecki, Oskar Kordela, Kacper Zając, Sebastian Kordela.
Dziękujemy i Gratulujemy!

Jak widać, mimo iż wiele zawodów się nie odbyło z powodu pandemii nasze zawodniczki i zawodnicy mieli co robić. Pierwsze półrocze, kiedy hale sportowe zostały zamknięte trenowaliśmy zdalnie. Drugie półrocze, kiedy hale zostały otwarte ruszyliśmy do treningów   w Dojo i współzawodnictwa. Braliśmy udział w wielu aktywnościach, co przedstawiliśmy powyżej. Niestety szczególnie dla dwóch naszych zawodniczek Wiktorii Łuczyńskiej i Aleksandry Politowicz zostały odwołane Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy. Obie te imprezy zostały przeniesione na rok 2021, kiedy sytuacja pozwoli na ich rozegranie. Nadal trenujemy i przygotowujemy się do startów w 2021 roku. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy do normalności, a podsumowując 2021 rok będziemy mogli pochwalić się po raz kolejny naszymi osiągnięciami. Treningi nadal odbywają się w Gnieźnie, w Trzemesznie i w Witkowie, a głównym naszym trenerem jest od wielu lat Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan). Zapraszamy do nas, do wspólnych treningów, do pożytecznego spędzania czasu. Trenującym we wszystkich dyscyplinach sportu życzymy sukcesów, a wszystkim bez wyjątku życzymy Zdrowego, Szczęśliwego i Dobrego 2021 roku. Oss!"
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.