Na placach Michała Kosmowskiego i Jana Kilińskiego pojawiły się pierwsze elementy infrastruktury turystycznej projektu: „Trzemeszno Miasto Siedmiu Placów, opracowanie i oznakowanie trasy turystycznej Etap I”, jaki Urząd Miejski Trzemeszna realizuje przy wsparciu samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Na obu placach zamontowano tablice informacyjno-turystyczne opowiadające o historii naszego miasta. Każda z nich posiada kod QR, który odsyła do strony internetowej Urzędu Miejskiego, gdzie jest opisana pełna trasa spaceru po Trzemesznie (tekst spełniający standardy informacji cyfrowej AAC), także w języku angielskim oraz mapka interaktywna. Trasa powstała w ramach projektu z zakresu infrastruktury turystycznej, realizowanego ze środków Województwa Wielkopolskiego. Całkowity koszt projektu 14.535,89 zł, w tym dotacja z budżetu Województwa Wielkopolskiego 8.720 zł.
W przyszłym roku Urząd Miejski Trzemeszna będzie ubiegać się o środki zewnętrzne na realizację kolejnych pięciu tablic, aby zamknąć projekt. Trzemeszno jest wyjątkowym miastem ze średniowiecznym rodowodem, bogatą historią niepodległościową i kulturową związaną z początkiem państwowości naszego kraju i kultem św. Wojciecha. Trasa turystyczna „Trzemeszno, miasto siedmiu placów” pokazuje Trzemeszno nie tylko jako kolebkę wczesnej państwowości Polski i chrześcijaństwa, ale zwraca uwagę na znaczenie miasta w walce o niepodległość Polski, na jego wielokulturowość w okresie zaborów oraz podkreśla fakt, że Trzemeszno to miejsce, z którym splatały się losy wielu osób zajmujących poczesne miejsce w historii Polski i Wielkopolski.