Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
pochmurno
10°C

Samuraje wracają z tarczą z Mistrzostw Polski w Lublinie

Ocena 0/5

W niedzielę 04.06.2023 r. w Lublinie zakończyły się trwające od piątku XXXIV Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Mistrzostwa zgromadziły w stolicy Województwa Lubelskiego kilkuset najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju. W rywalizacji nie mogło zabraknąć reprezentantów Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno. Do dalekiego Lublina pojechali: Aleksandra Politowicz, Natalia Szuba, Maja Barczak, Kacper Zając oraz Oskar Kordela.

W sobotę 03.06.2023 r. wystartowały dziewczyny oraz Kacper w kategoriach młodzieżowców i seniorów. W niedzielę 04.06.2023 r. wystartował Oskar. Ale po kolei.

Rywalizację rozpoczęto od konkurencji technicznych czyli kata. W kata indywidualnym z bardzo dobrej strony pokazali się wśród młodzieżowców Natalia Szuba,  Maja Barczak i Kacper Zając. W kata indywidualnym seniorów wystartowała Ola Politowicz zajmując chyba najgorsze dla sportowca ale bardzo wysokie 4 miejsce. Po kata indywidualnym przyszła pora na kata drużynowe. W tej konkurencji wśród kobiet wystartowała nasza drużyna w składzie Ola Politowicz, Natalia Szuba i Maja Barczak. I to był pierwszy medal dla Gniezna! Dziewczyny po znakomitych walkach wywalczyły brąz!

Po konkurencjach kata rozegrano fukugo. To konkurencja indywidualna i bardzo wszechstronna bowiem składa się z kitei (forma) oraz kumite. W tym elemencie rywalizacji wystąpiła tylko Ola Politowicz w kategorii seniorskiej zdobywając drugi medal stając na trzecim stopniu podium. Na sam koniec sobotniej rywalizacji przyszedł czas na kumite. Kumite indywidualne to znakomite walki Oli (senior) oraz Natalii, Mai i Kacpra (młodzieżowiec) którzy zakończyli zmagania tuż przed strefą medalową. W kumite drużynowym wystartowały nasze dziewczyny w składzie Ola Politowicz, Natalia Szuba i Maja Barczak. Po świetnych i pasjonujących walkach dziewczyny skończyły na drugim stopniu podium i z tytułem Wicemistrzyń Polski! Sobotę więc Akt Samuraj Gniezno zakończył 3 medalami.

W niedzielę rozegrano konkurencje junior i junior młodszy. To wśród juniorów wystartował Oskar Kordela. W kata indywidualnym, które było tak jak w sobotę jedną z pierwszych konkurencji dnia medalu nie zdobył. Po południu rozegrano kumite indywidualne juniorów. Nasz zawodnik niestety odpadł na etapie eliminacji. Jednak każde zawody to świetny trening i nabieranie doświadczenia które pewnie zaprocentuje w przyszłości.

Bardzo udane dla nas Mistrzostwa Polski kończymy 3 medalami,  które są znakomitym osiągnięciem. Gratulacje dla naszych reprezentantów, bo już sam start w zawodach tej rangi jest zwycięstwem. Ogromne podziękowania należą się trenerowi naszej Akademii Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (5 Dan) za przygotowanie oraz czuwanie przy matach na których startowali nasze zawodniczki i nasi zawodnicy. Dziękujemy firmie VW Berdychowski Poznań za udostępnienie samochodu Volkswagen Touran, którym dziewczyny bezpiecznie dotarły do Lublina.
AKT Samuraj Gniezno

Galeria zdjęć

Kacper kumite Medalistki z Senseiem Andrzejem Ola Natalia Maja
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.