Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
pochmurno
10°C

Podsumowanie roku 2023 w AKT Samuraj Gniezno

Ocena 0/5

Rok 2023 to kolejny rok w którym zawodniczki i zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno zdobyli na matach Polski i Europy worek medali. Było ich aż 64 z różnego kruszcu. Medale nasi podopieczni zdobywali w różnych kategoriach na zawodach o zróżnicowanej randze. Szczególnie cieszą medale najmłodszych, ponieważ to oni w przyszłości być może będą zdobywali medale w Mistrzostwach Polski, Europy czy Świata. Treningi odbywały się pod okiem naszych znakomitych trenerów: głównego trenera AKT
Samuraj Gniezno Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan), Sensei Aleksandry Politowicz (2 Dan), Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan). Treningi odbywały się i nadal odbywają w naszych sekcjach w Gnieźnie, Zdziechowie, Trzemesznie i Fałkowie.

Nasz dorobek medalowy w 2023 roku przedstawia się to następująco:

Zawody rangi okręgowej i wojewódzkiej (V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Tarnowo Podgórne, Wielkopolski Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Trzemeszna „Trzemeszno Cup – 2023” – Trzemeszno)
*Razem 40 medali w tym*
Złotych 10
Srebrnych 12
Brązowych 18

Zawody rangi ogólnopolskiej (Turniej rankingowy do Kadry Narodowej – Brzesko, XXXIV Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Lublin, XX Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży – Września,
XIII Puchar Pomorza – Sopot)
*Razem 22 medale w tym*
Złotych 3
Srebrnych 8
Brązowych 11

Zawody rangi europejskiej (Mistrzostwa Europy WTKU – Rimini Włochy)
*Razem 2 medale w tym*
Srebrnych 1
Brązowych 1

*Razem 64 medale w tym*
    Złotych 13
    Srebrnych 21
    Brązowych 30

Poza startami Samuraje uczestniczyli również w wielu aktywnościach, konsultacjach czy zgrupowaniach. I tak:

1) W dniach 23-26 marca 2023 r. Sensei Andrzej Zarzeczny, Aleksandra Politowicz, Janusz Bocheński i Marcin Muszyński uczestniczyli w dorocznym Zimowym Gasshuku 2023 połączonym ze zgrupowaniem Kadry Narodowej PZKT w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

2) 14-16 kwietnia 2023 r. w małopolskim Brzesku odbyły się Konsultacje Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego gdzie pojechali trener Kadry Narodowej młodzieżowców i seniorów Sensei Andrzej Zarzeczny oraz członek Kadry Narodowej Aleksandra Politowicz.

3) W dniach 9-11 czerwca 2023 r. w Kraśniku został rozegrany XXIII Puchar Polski Dzieci w którym brała udział nasza zawodniczka Sonia Nowicka.

4) 11 czerwca 2023 r. Ola Politowicz wraz ze swoimi podopiecznymi z Sekcji Fałkowo wzięła udział w programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie”.

5) 18 czerwca 2023 r. nasze zawodniczki i nasi zawodnicy uczestniczyli w Festynie Rodzinnym w Jankowie Dolnym, gdzie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami biorąc udział w pokazie, który spotkał się z dużym uznaniem.

6) W okresie letnim od 14-22 sierpnia 2023 r. trenujący w Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno wraz z koleżankami i kolegami z poznańskich klubów wzięli udział w obozie sportowym w Poddąbiu nad polskim morzem.

7)  31 sierpnia do 3 września 2023 r. to doroczne Letnie Gasshuku 2023 połączone ze zgrupowaniem Kadry Narodowej PZKT w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Nad wielkie polskie jeziora pojechali Sensei Andrzej Zarzeczny oraz Aleksandra Politowicz.

8) 17 września 2023 r. Sensei Andrzej Zarzeczny i Aleksandra Politowicz udali się do Warszawy na ostatnie przed Mistrzostwami Europy w Rimini zgrupowanie Kadry Narodowej PZKT. W tym dniu nasi Samuraje wraz z pozostałą Kadrą uczestniczyli również w Narodowym Dniu Sportu na błoniach Stadionu Narodowego gdzie prezentowali swoje umiejętności.

9) 1 października 2023 r. jako Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno zorganizowaliśmy dla naszych członków piknik sportowo-rekreacyjny, który odbył się w przepięknym miejscu Nadleśnictwa Gniezno w Wiacie Edukacyjnej „Gajówka”. Zabawy i uśmiechu nie było końca.

10) 4 listopada 2023 r. w Pruszkowie dwaj nasi przedstawiciele Janusz Bocheński i Marcin Muszyński wzięli udział w I Mistrzostwach Polski Senior+. W zawodach tych bardzo wysokie 4 miejsce zajął Marcin Muszyński.

11) 21 grudnia 2023 roku Samuraje spotkali się na ostatnim przedświątecznym treningu w Parku Trampolin Jump Now. To była znakomita zabawa ze sprawdzeniem swoich umiejętności akrobatycznych. Na zakończenie wszyscy otrzymali świąteczne upominki.

Jak można przeczytać powyżej Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno w ciągu roku nie próżnuje. Bierzemy udział w zawodach, a także w przeróżnych aktywnościach. Jest także czas na odpoczynek i zabawę.

Nowy rok treningowy rozpoczęliśmy we wrześniu w naszych sekcjach w Gnieźnie, Trzemesznie, Zdziechowie i Fałkowie. Mamy głęboką nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie naszej Akademii wiele sukcesów. Tak jak w
ubiegłym roku wszystkich nietrenujących zachęcamy treningów z nami. Pamiętajmy, że treningi to przede wszystkim ruch, ale także oderwanie się od codzienności i poznawanie ciekawych ludzi. Trenującym ze wszystkich dyscyplin sportowych życzymy sukcesów, a wszystkim bez wyjątku życzymy Zdrowego, Szczęśliwego i Dobrego 2024 roku. Oss!

W 2023 roku Akademię Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno reprezentowali:
Alicja Arczewska
Maja Barczak
Julia Jędrzejczak
Lena Kachniarz
Izabela Kulińska
Sonia Nowicka
Amelia Ostrowska
Aleksandra Politowicz
Katarzyna Sroka
Maja Szczepankiewicz
Weronika Szopińska
Natalia Szuba
Iga Wegner
Agata Wencel
Karolina Wencel
Sebastian Bednarczyk
Janusz Bocheński
Olaf Bombel
Jędrzej Cytryński
Adrian Dyro
Franciszek Kasprzak
Oskar Kordela
Szymon Lange
Nikodem Lisiecki
Marcin Muszyński
Bruno Sander
Kamil Tomczak
Kacper Zając
Piotr Ziółkowski

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.