Nasze zielone płuca pięknieją!

Miło nam poinformować, że Gmina Trzemeszno po raz kolejny uzyskała dofinansowanie na rozwój oraz ochronę terenów zieleni. Przedsięwzięcie pn. „Pielęgnacja, ochrona i rozwój zieleni miejskiej, stanowiącej element korytarza ekologicznego w południowej części miasta Trzemeszna, na obszarze Parku Baba i cmentarza ewangelickiego” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w formie dotacji środków w kwocie 39 000 zł. Całość przedsięwzięcia zaplanowano na kwotę 65 000,00 zł.
Dnia 27 kwietnia 2026 r. podpisano umowę o dofinansowanie.
Przedmiotem prac jest pielęgnacja, ochrona i rozwój zieleni zlokalizowanej w południowej części miasta Trzemeszna (teren Parku Baba - w tym „boiska piaskowego” oraz cmentarza ewangelickiego) na nieruchomościach stanowiących własność gminy. Przedsięwzięcie składa się z 3 części: usunięcia suchych drzew, wykonania prac pielęgnacyjnych koron drzew, podszytu oraz nasadzenia wraz z zakupem drzew i krzewów (30 szt.)
W ramach prac pielęgnacyjnych przewiduje się: usunięcie fragmentów konarów i gałęzi złamanych, nadłamanych, zamierających oraz posuszu, z uwzględnieniem drzew stwarzających bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa, wchodzących w kolizję z infrastrukturą oraz formowanie korony i usuwanie odrostów.
Planowane jesienią prace pielęgnacyjne i wycinkowe obejmą teren Parku Baba (w tym „boiska piaskowego”) oraz cmentarza ewangelickiego. Ponadto dofinansowanie obejmuje nasadzenia drzew i krzewów na ww. terenie.
Link do strony Funduszu https://www.wfosgw.poznan.pl
Monika Krawczak


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!