Gmina Trzemeszno
Powróć do: Dla Inwestora

Raj podatkowy dla firm transportowych

Miło nam poinformować, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców działających w branży transportowej, 30 listopada 202 r. Rada Miejska Trzemeszna podjęła uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych, które są bardzo korzystne i najniższe w Polsce.

Każdy kto ma swoje autobusy, albo inne samochody ciężarowe może płacić u nas najniższe podatki. To wielki zysk dla każdej firmy. Można zaoszczędzić do 2.343,24 złotych na ciągniku siodłowym lub ciagniku balastowym i do 2.593,08 złotych za autobus.

Trzemeszno leży przy drodze krajowej nr 15. Jest dobrze skomunikowane i posiada dobrą infrastrukturę, która może służyć jako centrum logistyczne i spedycyjne.

Posiadamy też własne tereny inwestycyjne, które w łatwy sposób można przekształcić w bazy firmowe na potrzeby firm transportowych i logistycznych. Przedsiębiorcy na terenie Gminy mogą wynajmować biura u lokalnych podmiotów.

Istnieje wiele możliwości wsparcia, dlatego też serdecznie zapraszamy do Trzemeszna.

UCHWAŁA NR LXVII/465/2022 Rady Miejskiej Trzemeszna z dnia 30 listopada 2022 roku w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych