Gmina Trzemeszno

W Trzemesznie "wyrosły" nowe drzewa

Ocena 0/5

W ubiegłym tygodniu na terenie Trzemeszna nasadzono łącznie 40 szt. drzew rodzimych gatunków. Drzewa o obwodzie 10-14 cm zostały opalikowane, a misa wokół drzew pokryta korą.

Nasadzenia zlokalizowano:
- na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie (15 szt. drzew: lipa drobnolistna 5 szt. jarząb zwyczajny 5 szt. klon zwyczajny 4 szt., brzoza brodawkowata 1 szt.),
- na ul. Śniadeckich (7 szt. jarząb zwyczajnego),
- na Placu Powstańców Wielkopolskich (2 klony zwyczajne i 1 lipa drobnolistna)
- na ul. Dworcowej (15 szt. lipa drobnolistna). 

Nasadzenia sfinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia: Ochrona i rozwój obszarów zieleni w miastach jako elementu systemów miejskich korytarzy ekologicznych i przewietrzania miast, a także przeciwdziałania efektowi termicznemu na terenie Miasta Trzemeszna. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi  150 000,00 zł., a dotacja pokrywa 70% kosztów.

Galeria zdjęć

Nasadzenia przy ulicy. Nasadzenia na placu. Nasadzenia na terenie szkoły, przy bieżni. Nasadzenia na terenie szkoły, przy boisku. W tle budynek szkoły.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności