Gmina Trzemeszno

Uwaga! Woda niezdatna do picia: Ostrowite i Jerzykowo

Ocena 0/5

UWAGA – komunikat dotyczy tylko dwóch miejscowości: Ostrowite i Jerzykowo

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie poinformował, że w wodzie z wodociągu miejskiego Trzemeszno, dostarczanej do miejscowości Ostrowite i Jerzykowo, stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po uprzednim przegotowaniu. Należy gotować ją przez minimum 2 minuty, a następnie pozostawić do ostudzenia.

Przegotowania wymaga także woda używana do przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń oraz kąpieli noworodków i niemowląt.

Dla pozostałych miejscowości zaopatrywanych przez wodociąg miejski Trzemeszno woda nadaje się do picia i na potrzeby gospodarcze.

Komunikat obowiązuje do czasu wydania kolejnej informacji

Załącznik-numer-1 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności