Gmina Trzemeszno

Promujemy lokalnych artystów

Ocena 0/5
Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu naszych lokalnych artystów.
Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego Trzemeszna oraz Domu Kultury w Trzemesznie ukazał się nowy album pt. „Trzemeszno jak malowane”, promujący artystów pochodzących z gminy Trzemeszno, których twórczość zamyka się najczęściej w czterech ścianach swojego domu, a polem oddziaływań jest najbliższe środowisko gminne. 
I właśnie w tym tkwi największa wartość albumu, gdyż jak dotąd nikt jeszcze nie spróbował wyłonić, zebrać i zaprezentować lokalnych twórców, o których najczęściej nie słyszeliśmy i niewiele wiemy. 
Kolorowy albumik pokazuje z bliska dokonania twórcze Mariusza Adamczyka, Oliwii Balcerek, Małgorzaty van Brenk, Krzysztofa Buczyńskiego, Janiny Henkel, Ireny Karczewskiej, Mateusza Kmiecikowskiego, Marcelego Koniecznego, Marka Kuligowskiego, Łukasza Stopczyńskiego, Aleksandry Sosnowskiej, Weroniki Wiśniewskiej oraz Zbigniewa Witryka. Zawiera także krótkie informacje o autorach. 
Spotkanie artystów, które odbyło się w czwartkowe popołudnie, połączone zostało z wystawą ich prac. Wystawę tę można będzie oglądać  w sali "na piętrze" Domu Kultury w Trzemesznie w dniach 28 września-23 października 2020 r.  
Wydany album oraz wystawa mają na celu prezentację i promowanie twórczości lokalnych artystów oraz ich dokonań, a także ukazanie jak nasi mieszkańcy realizują swoje pasje oraz jak widzą Trzemeszno.
Gratulacje dla twórców, których prace uwieczniono w albumie złożyli burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej oraz dyrektor Domu Kultury w Trzemesznie. 
ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA WYSTAWĘ!

Galeria zdjęć

DSC_0299 DSC_0301 DSC_0304 DSC_0305 DSC_0310
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności