Gmina Trzemeszno

Pół tysiąca sadzonek za 1,5 tony elektroodpadów

Ocena 0/5

W ostatnich tygodniach w szkołach i przedszkolach naszej gminy z okazji obchodów "Dnia Ziemi" przeprowadzono akcję zbiórki elektroodpadów: "Drzewa i krzewy za elektrosprzęty".

Efektem akcji jest zebranie ponad 1,5 tony elektroodpadów!

W zamian za przyniesione odpady dzieci otrzymały do samodzielnego posadzenia w swojej okolicy ponad pół tysiąca sadzonek drzew i krzewów! Dzięki temu nasza okolica wzbogaciła się o nowe graby, buki, sosny, modrzewie, klony, róże, śliwy i brzozy.

Akcja była prowadzona we współpracy Urzędu Miejskiego Trzemeszna z dyrektorami i nauczycielami naszych szkół i przedszkoli oraz firmą Remondis Aqua Trzemeszno Sp. z o.o.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!

Galeria zdjęć

Chłopiec trzymając sadzonkę pozuje stojąc obok białej lodówki. Grupa uczniów pozuje stojąc dookoła elektroodpadów. Zgromadzone elektrodpady m.in. żelazko, suszarka Kobeita i dziecko dokładają kolejne przedmioty do zgromadzonych elektroodpadów. Mama zdwójką dzieci, w tym jedno na rękach, pozują do zdjęcia. Przed nimi po lewej stronie w skrzyni sadzonki, a po prawej elektroodpady. Sadzonki w w orkach jutowych z kartkami z nazwami roślin. Zgromadzone elektroodpady m.in. lodówka, telewizor.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności