Gmina Trzemeszno

KOMUNIKAT w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu miejskiego Trzemeszno

Ocena 0/5

KOMUNIKAT
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gnieźnie
z dnia 12 września 2024 roku,
w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu miejskiego
Trzemeszno zaopatrującego miejscowości: Trzemeszno, Zieleń, Wymysłowo, Rudki,
Popielewo, Ostrowite, Niewolno, Święte, Miaty, Lubiń, Kozłówko, Kozłowo, Jerzykowo,
Bystrzyca, Cytrynowo, Brzozówiec, Bieślin.


Na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych jakości wody Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, iż jakość wody z wodociągu miejskiego Trzemeszno uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym w zakresie bakterii grupy coli i odbiega od wymagań obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
(Dz. U. 2017 r., poz. 2294).

Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. 

Przegotowanie wody jest również konieczne do przygotowania posiłków, mycia  spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń oraz kąpieli noworodków i niemowląt.
Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie.
Woda może być używana do celów sanitarnych. 

Pliki do pobrania:

KOMUNIKAT
Format: pdf, 264.9 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności