Gmina Trzemeszno

Dofinansowanie na doposażenie pracowni biologiczno-ekologicznych

Ocena 0/5

WFOSGW_Nowe-logo_pelna-nazwa_KOLOR  

Miło nam poinformować, że Gmina Trzemeszno uzyskała dofinansowanie na doposażenie pracowni biologiczno-ekologicznych w Szkołach Podstawowych nr 1 i 2 w Trzemesznie.

Przedsięwzięcie pn. „Doposażenie pracowni biologiczno-ekologicznych w Zespołach Szkolno-Przedszkolnych nr 1 i nr 2 w Trzemesznie jako wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w formie dotacji w wysokości 40 000 zł.

Całkowita wartość przedsięwzięcia została zaplanowana na kwotę 80 000,00 zł. Umowę o dofinansowanie podpisano 28 maja 2026 r.

Projekt obejmuje zakup wyposażenia do każdej z pracowni, w tym monitorów interaktywnych z uchwytami i oprogramowaniem, mebli, mikroskopów, zestawów preparatów mikroskopowych, walizek ekobadaczy, zestawów doświadczalnych oraz modeli demonstracyjnych o tematyce ochrony wód, powietrza i odnawialnych źródeł energii.

Dzięki realizacji zadania uczniowie zyskają lepsze warunki do nauki biologii, ekologii i zagadnień związanych z ochroną środowiska. Nowe pomoce dydaktyczne pozwolą prowadzić zajęcia w sposób bardziej praktyczny, angażujący i dostosowany do współczesnych metod edukacji.

Więcej informacji o działalności Funduszu można znaleźć na stronie: https://www.wfosgw.poznan.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności